Scroll Top
nabor-6-tipu-jak-udrzet-zajem-kandidata-o-praci-2

Využijte sílu AI v HR: 4 tipy pro moderní firmy

V dnešním digitálním světě mají konkurenční výhodu HR oddělení a firmy, které využívají AI k vylepšení a zefektivnění svých procesů.

Proto pro vás máme 4 tipy, jak můžete do svých HR aktivit umělou inteligenci zapojit.

1. AI kolega v HR týmu

Využívejte chytré nástroje – “AI kolegu”, který vašim lidem pomůže zefektivnit práci a lépe se orientovat v pracovních otázkách.

Může zastoupit HR zaměstnance v nudných a opakujících se administrativních úkonech a pomůže jim soustředit se na důležitější aktivity a úkoly.

Příklady využití v praxi:

Odpovědi na časté otázky: AI může odpovídat na běžné dotazy od zaměstnanců týkající se firmy, benefitů a procesů. To uvolní čas HR specialistům, aby se mohli věnovat složitějším úkolům, jako je nábor, rozvoj a vzdělávání.

Zpracování administrativních úkolů: Zadávání dovolených, změna osobních údajů a jinou administrativu hravě zvládne AI.

Práce s databází a informacemi o firmě: AI kolega může vyhledávat volné informace v databázích firmy a poskytovat je na dotaz zaměstnancům.

2. Projekty a rozhodovací procesy

V moderním dynamickém pracovním prostředí je klíčové, aby manažeři a lídři efektivně komunikovali a dělali správná rozhodnutí. To může být náročné, zvláště když se jedná o složité projekty s více zainteresovanými stranami a omezenými zdroji.

AI už nabízí inovativní řešení s inteligentní podporou pro projekty a rozhodovací procesy.

Příklad využití v praxi:

Pomoc při prezentacích: Představte si, že pracujete v HR oddělení a potřebujete prezentovat důležitý projekt svému nadřízenému. Chcete, aby projekt schválil, ale víte, že má specifický styl komunikace, který preferuje.

Tradičně byste se museli spolehnout na své měkké dovednosti a praxi, abyste zjistili, jak nejlépe prezentovat projekt tak, aby s ním vedení rezonovalo. Ale co kdybyste měli k dispozici nástroj s umělou inteligencí, který vám pomůže analyzovat komunikační styl vedení a na základě této analýzy vám dá tipy, jak prezentaci upravit a následně umět prodat směrem k vedení?

3. Vzdělávání na míru

V dnešním dynamicky se rozvíjejícím pracovním světě je klíčové, aby se vaši zaměstnanci neustále učili a rozvíjeli své dovednosti. Tradiční vzdělávací programy ale nemusí být vždy efektivní, protože nerespektují individuální potřeby, preference každého člověka a požadavky na danou pozici.

AI už ale dokáže udělat na míru i vzdělávací platformy. Tyto platformy využívají umělou inteligenci k personalizaci vzdělávacích materiálů a aktivit pro každého zaměstnance. Tím se zajistí, aby se každý zaměstnanec učil věci, které jsou pro něj v práci nejrelevantnější a nejužitečnější.

Příklad využití v praxi:

Individuální plán: Kolegovi z marketingového oddělení potřebujete navrhnout školení a víte, že má nově zavést do firmy email marketing.  Nabízí se vám široká škála vzdělávacích programů, ale nevíte, který z nich je pro něj ten pravý. Nechcete, aby se učil zbytečné věci a ztrácel čas s programy, které mu nic nepřinesou.

AI platforma pro vzdělávání na míru zanalyzuje dovednosti, znalosti a jeho pracovní pozici a na základě těchto informací doporučí personalizovaný vzdělávací program. Program bude obsahovat kurzy, tutoriály a další materiály, které jsou přínosem pro daného zaměstnance i pro firmu.

4. Zpětná vazba s AI

Zpětná vazba je nedílnou součástí každého pracovního prostředí. Pomáhá nám rozvíjet se, učit se a zlepšovat naše dovednosti. Ale poskytování a přijímání zpětné vazby může být někdy náročné, a to zejména v případě citlivých témat nebo náročných rozhovorů.

V tomto případě nám ale může pomoci AI řešení – chytrý HR asistent. Některé týmy už ve své práci začaly využívat nástroj s umělou inteligencí, který usnadňuje a zefektivňuje proces zpětné vazby. Pomáhá tak budovat otevřenou firemní kulturu.

Příklady využití v praxi:

Usnadňuje sdílení zpětné vazby: AI HR asistent umožňuje zaměstnancům anonymně sdílet zpětnou vazbu se svými manažery, kolegy nebo s celým HR oddělením. To snižuje bariéry a usnadňuje otevřenou komunikaci.

Personalizuje přístup: Asistent se dokáže přizpůsobit preferencím a potřebám každého uživatele. Dokáže analyzovat styl komunikace jednotlivce a přizpůsobit mu styl tak, aby s ním lépe rezonoval. To zajišťuje, že se všichni uživatelé cítí komfortně a bezpečně při sdílení zpětné vazby.

Závěr

Naše 4 tipy představují jen malý zlomek toho, co AI může pro HR oddělení udělat. Možnosti jsou nekonečné a s neustálým vývojem technologií se otevírají pořád nové a inovativní způsoby využití.

Firmy, které se nebojí přijmout umělou inteligenci a integrovat ji do svých HR procesů, budou mít v budoucnu značnou konkurenční výhodu. Budou moci nabízet svým zaměstnancům personalizovaný a efektivní přístup k HR službám, budovat silnější firemní kulturu a dosahovat lepších obchodních výsledků.

Nebojte se ani vy vstoupit do nové éry HR s pomocí chytrých nástrojů.

Potřebujete poradit s náborem zaměstnanců? Dejte nám o sobě vědět. Probereme nezávazně vaše představy a potřeby.  Klikněte >>> TADY

Hledáte další tipy a triky, jak být v náboru konkurenceschopní? Podívejte se třeba na náš článek „JAK A KDE EFEKTIVNĚ NAJÍT ZAMĚSTNANCE“:

 

7 tipů, jak a kde najít zaměstnance do firmy

Chcete tento článek s někým sdílet?

Nejnovější příspěvky
Clear Filters

Různorodý tým vám přinese různé pohledy na věc a to vaše firma určitě potřebuje. Jak na to? Chcete-li i vy poskládat mozaiku…

V dnešním digitálním světě mají konkurenční výhodu HR oddělení a firmy, které využívají AI k vylepšení a zefektivnění svých procesů. Proto pro vás…