Skip to content

VÝPOVĚĎ

Opustit zaměstnání nebývá lehké, zvláště po letech ve stejné firmě. Někdy je ale potřeba se posunout dál. Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak se při výpovědi vyhnout nepříjemným situacím.

1) Nedrbejte. Váš záměr odejít by měl jako první vědět vždy váš šéf, ne celá kancelář. Svěřit se nejbližšímu z kolegů je samozřejmě v pořádku, ale udělejte to jen tehdy, kdy v daného člověka máte důvěru a víte, že si „nepustí pusu na špacír“.
2) Volte správná slova. Váš odchod neproběhne v poklidném duchu, když se dopustíte nevhodných a možná urážlivých frází. Naopak „výplňová slovíčka“ jako „s politováním“, nebo „po dlouhém rozmýšlení“ mohou zlepšit dojem z celé nepříjemné situace.
3) Nekličkujte. Své důvody a příběh, proč jste se k odchodu rozhodli, říkejte všem stejně a na přímo. Vyprávět každému jinou pohádku by v kanceláři těsně před vaším odchodem vytvořilo nepříjemnou atmosféru, která by už tak nepříjemnou situaci ještě více znepříjemnila.
4) Nenechte si nic vymluvit. Určitě existuje jasný a rozumný důvod vašeho rozhodnutí zaměstnavatele opustit. Nenechte se rozviklat kolegy. Dopřejte své kariéře svěží vítr, nerozmyslete si vše na poslední chvíli. Mohli byste se pak ocitnout ve slepé uličce.
5) Pokud se vše obešlo bez dramat a nepříjemností, nezapomeňte požádat o reference. Ty se hodí vždy. 

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top