Skip to content

ČÍNA

Existují desítky pádných důvodů, proč vyhodit zaměstnance. Alkohol na pracovišti, zneužívání pracovního počítače, vyzrazení interních informací… V Číně to ale mají trochu jinak.

V Changsha, hlavním městě provincie Hunan se zaměstnankyně jednoho baru ocitla v dosti bizarní situaci – její šéf ji požádal, aby mu poslala nějaké dokumenty přes aplikaci WeChat. Na tom by nebylo nic divného a každý z nás by si řekl, že stejně je to s odpovědí ve formě emoji. Zaměstnankyně naznamení souhlasu odpověděla „OK“ ve formě smajlíku. Taková banalita ji však stála místo. Po reakci nadřízeného: „Měla byste psát „rozumím“, když Vás o něco žádám. Takhle přijímáte rozkazy i normálně?“ následovala žádost, aby zaměstnankyně kontaktovala HR a rezignovala na své místo, informoval Daily Mail.

Od bizarního příběhu zaměstnankyně, jejíž příběh se stál virálním, si manager baru vyžaduje, aby jeho zaměstnanci na podobné zprávy odpovídali „rozkaz“. Co myslíte? Je taková situace naprosto šílená? A je v dnešní době přípustné používat smajlíky i v pracovních konverzacích?

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top