Skip to content

EXTRÉMNÍ HORKA: Jak udržet motivaci, když jediným místem na světě, kde je zrovna teď snesitelně, je ledový bazén?

Sedět v létě v kanceláři bývá často k zbláznění. Zvláště bez klimatizace bývají dny, kdy jsou teploty vyšší než příjemných pětadvacet stupňů, skoro až bojem o holý život a atmosféra na pracovišti začne po nedlouhém čase připomínat seriál Ztraceni. Bývá tak jednoduše nadlidský úkon se v takovém počasí soustředit a udržet si motivaci.
S pár tipy pro zaměstnavatele i zaměstnance dnes přišel magazín HR Grapevine:

1) Uvolněte dress code. Ve čtyřiceti stupních lze jen těžko existovat v dlouhých kalhotách, tak co teprve obleku, či kostýmku. Přimhouřit oko ve dnech, kdy lidé v ulicích nepřemýšlí nad ničím jiným, než jak se neroztéct na chodník, je určitě záslužné.

2) Uvolněný režim. Domluvit se v celém týmu na tom, že zapne trochu mírnější tempo a dopřeje si dostatek odpočinku, který je ve vedrech rozhodně potřeba, je základ. Samozřejmě je potřeba udržet kancelář v chodu, ale vysoké teploty jednoduše žádají i mírné ústupky.

3) Větrák bývá problém. Některým k smrti vadí, jiní se bez něj vy čtyřicítkách prostě neobejdou. U nás v kanceláři se na něm naštěstí shodneme, ale občas je jeden zdroj studeného vzduchu prostě málo. Naštěstí se teď dají všude sehnat malé větráčky na USB, co se dají připojit třeba jen do notebooku a dobře poslouží. 

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top