Skip to content

Home office aneb z benefitu se stala nutnost

Pro většinu lidí představuje home office jakousi modlu. U některých je to první věc, na kterou se ptají při osobním pohovoru. Teď se z benefitu ale stala pro mnohé z nás nutnost. Lidé, kteří mohou práci obstarávat pomocí počítače a mobilu dostali od zaměstnavatele houfně home office nakázán.

Řeknete si, paráda, budu teď pár týdnů pracovat doma a třeba si i tak trochu odpočinu. Odpadne Vám brzké ranní vstávání a dojíždění do práce, to samé kolečko i odpoledne, kdy jedete zpět domů. Pro spoustu zaměstnanců splněný sen. Jak se ale ukazuje, ne pro všechny je to zas tak skvělá alternativa. Vemte si, že v práci máte možnost soustředit se opravdu jen na jednu potřebnou věc, kterou právě musíte udělat. Teď, ke všemu v případě, kdy máte doma také Vaše malá „sluníčka“, už tak snadný úkol jako soustředit se na práci nezvládáte. K tomu přidáme ještě to, že přes den děláte svoji práci a večer ještě suplujete učitele. Protože nyní jste vy ten záchytný bod, ke kterému Vaše ratolest přijde, když nerozumí zlomkům nebo rovnicím. Z vidiny pohody a práce v klidu doma v posteli se rázem stává práce o dvou úvazcích.

Třeba z toho ale můžeme i něco vytěžit. Možná to tak nevnímáte ale teď je ten nejlepší čas si užít to, že můžete být více se svoji rodinou. Pokud se zamyslíme, kdy jsme v poslední době byli tolik se svými blízkými? Spousta z nás tráví veškerý svůj volný čas mimo domov a s jinými lidmi. Teď jsme situací „nuceni“ zůstávat více doma a být v kontaktu s těmi nejbližšími.  Tenhle benefit v žádné kolonce „nabízíme“ u zaměstnavatele neuvidíte, co to tedy teď maximálně využít, dokud můžeme?

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 978 312. Ráda vás uslyším.

Back To Top