Skip to content

Ministerstvo financí chystá revoluci: místo klasických stravenek přímo peníze.

Ministryně financí Schillerová přichází s dalším svým „revolučním“ nápadem – chce zajistit, aby se místo stravenek vyplácel zaměstnancům příspěvek na stravování ve formě běžných peněz. Nijak by to však neměnilo současný systém, jen by na příspěvek mohl dosáhnout až milion lidí, který do teď takové štěstí neměl, tvrdí ministryně za ANO. Ministerstvo dále v tiskové zprávě tvrdí, že by novela zákona usnadnila zaměstnavatelům využívání tohoto daňového zvýhodnění.

„Chceme dát možnost milionu lidí, aby i oni mohli využít příspěvky na stravování. Zároveň nevidím žádný důvod pro to, aby naši malí a střední podnikatelé financovali zisky zahraničních korporací, které mají svůj byznys postavený na prodeji a výkupu paralelní měny,“ říká Schillerová.

V současnosti má ohledně tohoto daňového zvýhodnění zaměstnavatel na výběr ze dvou možností – dá zaměstnancům možnost stravování například v závodní jídelně, nebo jim společně s výplatou dává právě stravenky. Nově by se zaměstnavatel mohl rozhodnout tak, že místo nich bude vyplácet hotové peníze. Podle ministryně je nevýhodou stravenek složitá administrativa a vysoké poplatky stravenkářským společnostem. A to je samozřejmě pravda.

________________________________________________________________________________

Myslíte, že je to dobrý nápad? Má novela šanci projít Parlamentem, nebo si stravenkářské společnosti hlasy pohlídají?

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top