Skip to content

Nová aplikace umožní zaměstnancům vyjádřit, jak jsou ve firmě spokojení

Do českého HR světa přišla velká novinka. Ta má zaměstnancům firem pomoci vyjádřit svou spokojenost s různými drobnostmi, ale i důležitými součástmi chodu firmy skrz mobilní telefon a smajlíky. Aplikace má nejvíce pomoci personalistům a managerům, kteří díky ní budou shromažďovat názory zaměstnanců na věci, které „jinak řeší jen s kamarády u piva“, říká Michal Bako, autor aplikace. Ta by tak mohla pomoci zásadně změnit nešvary českých firem a jejich managementů, které Čechům vadí.

Proč smajlíky? Vypadá to sice banálně, ale v důsledku je to dost možná nejefektivnější způsob fungování podobné služby. „Emoce jsou velmi komplexní, ani psychologové přesně netuší, jestli těch základních je pět nebo osm. A nemůžeme chtít, aby zaměstnanec pravidelně vyplňoval, jak se cítí“, říká Michal Bako. Dovává, že to je důvodem, proč se při vývoji aplikace držel jeho tým tohoto naprosto jednoduchého způsobu vyjádření.

Jak funguje aplikace v praxi? Aplikace umí posílat pravidelné notifikace, kdy zaměstnancům jednou za den připomene, aby ohodnotili, jak se ten den cítili v kanceláři. Může je však posílat i nárazově, a to třeba po meetingu. Manažer, který ho vedl, se tak skrz aplikaci jeho účastníků zeptá, co si mysleli o nápadu, prezentaci… Místo toho, aby tak obcházel půlku kanceláře, prostě párkrát ťukne do mobilu.

V praxi se aplikace u všech firem, co jí testují, osvědčuje. Její „vychytanost“ zdaleka nesahá jen ke smajlíkům – sama dokáže rozpoznat, když se některému ze zaměstnanců ve firmě přestává líbit. Může tak i šéfy firem chránit před odlivy zaměstnanců.

________________________________________________________________________________

Takové zázraky ale neumí jen aplikace – do detailu vám o spokojenosti vašich zaměstnanců řekneme v Novitimu. Díky naší diagnostice jsme vám schopni vyhovět v konkrétnějších nárocích. Ozvěte se nám na facebook, mail (info@novitim.cz), nebo zavolejte na 605 315 997. Budeme se těšit.

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top