Skip to content

Průzkum: Spokojenost v práci

Jen 13% Čechů je nadšených ze své práce. Nejsou spokojení s platy, svých šéfů si však váží. Polovina z nich je pasivní. Většina z nás chodí z práce vyčerpaná, to potom způsobuje demotivaci. Firmy by měly více mluvit se svými zaměstnanci, najít body, kdy zatlačit, a kde naopak povolit, aby se lidé v ní cítili lépe. Stravenky a podobné benefity nemají na nadšení Čechů z práce skoro žádný vliv. Pochvala a pocit uznání je stejně důležitý, jako výše platu. Čtvrtina lidí přitom není chválena vůbec, jen 15% zaměstnanců je chválených přímo od vedení firmy. To vše vyplývá z nového průzkumu z dílny Behavio, firmy, která se nejvíce zapsala do podvědomí svou volební mapou. Její ekonom a analytik Lukáš Tóth dále upozorňuje třeba na to, že starší lidé na senior pozicích potřebují více chválit, což se bohužel neděje.

Řešíte u Vás ve firmě tyto otázky? My Vám na ně pomůžeme najít ty správné odpovědi. Pojďme se sejít nad dobrou kávou projít možnosti.
Těšíme se!
Tým Novitim +420 792 249 379

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top