Skip to content

VYHOŘENÍ

Známý britský moderátor ranní show na Radiu 1 Nick Grimshaw, který se s veřejnoprávním rozhlasem nedávno rozloučil, poskytl rozhovor deníku Sun. V něm se svěřil, že hned po odchodu ze zaměstnání jel s rodinou a přáteli na dovolenou, kde prý prospal několik dní v kuse, kvůli neuvěřitelné únavě, kterou si nepřiznával. Dává to za vinu syndromu vyhoření, který tvrdě pracující lidi postihuje velmi často. Varují před ním lékaři i psychologové. Podle Forbesu není syndrom vyhoření ničím, co by přišlo z minuty na minutu, proto je důležité sledovat první příznaky a řešit je. Situace může totiž eskalovat až k hlubokým depresím, úzkostem, a právě nepřekonatelné únavě, o které mluví bývalý moderátor Grimshaw. Prvním varovným znamením bývá, když jedinec pracuje co nejlépe, ale začíná mít pocit, že nedokáže naplnit požadavky nadřízených. Když přestane mít jeho práce systém a začne mít pocit, že nic nestíhá, je rychle potřeba si přiznat problém a začít s ním pracovat, hledat řešení. Během syndromu se vždy objeví přímo šílená únava, která ale může být potlačována. „Neuvědomoval jsem si, jak moc unavený jsem, než jsem se na chvíli nezastavil.“, dodává Grimshaw.
Zažili jste někdy syndrom vyhoření?

Víte, že i s takovou situací Vám dokážeme pomoci? Díky naší diagnostice! Jestli potřebujete poradit, dejte nám vědět. Tel.: 792 249 379
E-mail: info@novitim.cz

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top