Skip to content

Češi milují sickdays a hojně jich využívají. Sdílí však stejný entuziasmus i firmy, které je zaměstnávají?

V dnešní době jde už vlastně o běžnou součást pracovní smlouvy, ačkoliv je firmy stále považují za benefit – řeč je o takzvaných sick days, neboli zdravotním volnu, známém taky jako „to, co si polovina kanceláře vybere na den po vánočním večírku, protože kocovina je příliš silný nepřítel“.

Jak se ale mohlo stát, že tuto výhodu poskytuje svým zaměstnancům stále více společností? Jde přeci o tři až pět dnů placeného volna za rok, jak může být něco takového pro firmy výhodné? Je to prosté – potenciální zaměstnanci, kteří mají možnost si mezi zaměstnavateli vybírat, zrovna na sick days prostě a jednoduše slyší. Jde tak vlastně o lákadlo.

Proč je vlastně sick day tak geniální „vynález“? Můžete si ho vzít naprosto kdykoliv a bez nutnosti potvrzení od lékaře, je nad rámec dovolené, která se vám tak jejich čerpáním nekrátí, a co je nejlepší? Ve valné většině firem pobírají zaměstnanci během zdravotního volna plnou mzdu bez jakýchkoliv krácení.

Sick day člověk využívá hlavně ve chvíli, kdy se necítí tak úplně fit – nevolnost, horečka, zažívací potíže… To všechno se díky zdravotnímu volnu dá „vyležet“. Firmy si moc dobře uvědomují, že poskytováním tohoto benefitu předchází vážnějším onemocněním svých zaměstnanců, čímž si ušetří starosti například s virovými onemocněními na pracovišti.

Postrádáte ve svém současném zaměstnání sick days, nebo jiné benefity? Pomůžeme vám najít zaměstnavatele, co vám vyjde vstříc. Napište nám na Facebook, pošlete mail na info@novitim.cz, nebo volejte na číslo 605 315 997. Něco společně vymyslíme. 

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte nám napsat na email info@novitim.cz. Rádi se vám budu věnovat.

Back To Top