Skip to content

Drama ve Varech

Skoro čtyři desítky umělců se podepsaly pod otevřený dopis organizátorům filmového festivalu v Karlových Varech, aby daly najevo svůj nesouhlas s pozicí České zbrojovky na seznamu sponzorů akce.

Spolupráce festivalu a Zbrojovky je o to nešťastnější v kontrastu s letošním festivalovým sloganem. Ten totiž zní „We love shooting“. Což se dá přeložit nejen jako „milujeme točení“, ale dá se z něj vyvodit i láska ke střílení. To Zbrojovka využila, když vpustila svůj dvojsmyslný plakát, který nejdete pod příspěvkem.

Žádný div, že se umělcům takový obrázek legendárního filmového festivalu nelíbí, když celý svět řeší kontrolu nad zbraněmi a v Americe je problém tak velký, že lidé po celých státech pravidelně protestují za #GunControlNow.

Legraci si ze signatářů udělal klasicky herec Petr Čtvrtníček, který ve Varech přítomen není, natočil však svým kolegům vzkaz z vlaku. Na videu s nadsázkou říká, že si zrovna jede do Zbrojovky vybrat novou pistoli. Dále poučuje filmaře o tom, že nám naše výrobna zbaní dělá „dobrý jméno už od první répy“ a signatáře zve do svého střeleckého klubu.

Mezi signatáři výzvy organizátorům festivalu jsou například herečky Aňa Geislerová s Janou Plodkovou, dokumentarista Vít Klusák, nebo režisér Jan Hřebejk.

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top