Skip to content

Prima do roka spustí českou mutaci CNN news:

08Myslí to vážně. Když se před nedávnem v médiích objevily první zprávy o tom, že Česká republika bude mít „své“ CNN, málokomu se chtělo věřit. Psalo se totiž, že by ho k nám měla přinést skupina FTV Prima, jejíž zpravodajství se netěší příliš velké důvěře veřejnosti kvůli kauze z roku 2016, kdy na povrh vyplul záznam z porady, na kterém tehdejší ředitelka zpravodajství určovala redaktorům, jak se mají stavět k uprchlické krizi a nabádala svůj tým, aby se podřídil názorům majitelů televize. Tehdejší šéfka zpravodajství, dlouholetá novinářka Jitka Obzinová, skandál přežila a ve svém křesle setrvala ještě tři roky. Letos v květnu z postu po deseti letech odešla.

Nahradil ji ostřílený Martin Ondráček, který působil ve veřejnopravním rozhlase, poté v TV Nova a rok v MAFŘE. Takzvaně do klína mu tak padne i vedení české CNN Prima News, o které říká, že se lidé mají na co těšit. Chce do Čech přinést nové pojetí televizního a online zpravodajství. Není pochyb o tom, že je Ondráček ve svém oboru kapacitou, zůstává však otázkou, jak se Prima popere se svým ne příliš vysokým kreditem. CNN je značka, o které se dá říct, že nemá v televizním zpravodajství obdoby. Proto se od prvního oznámení jejího příchodu k nám diskutuje o tom, jak to může dopadnout. Většina odborné veřejnosti na projekt pohlíží přinejmenším skepticky.

Televize Prima už na projekt získala licenci, a to jak pozemní, tak satelitní. Spuštění české mutace CNN se tak očekává do roka. Redakce bude sídlit v nové budově, kam se za ní z pražské Palmovky přestěhuje i celý zbytek Primy.

Co myslíte, má šanci projekt obstát a alespoň z části dostát kvalitám, které má originální CNN? Nebo skončí fiaskem?

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top