Skip to content

Interní versus externí nábor

Zajímá vás, jaké otázky nám naši klienti – firmy – zaměstnavatelé nejvíce pokládají. Ty nejčastější dotazy a témata, která na začátku řeší a která je nejvíc pálí, jsme proto shrnuli.

Jsem Firma, a právě stojím před rozhodnutím, jestli si další nábor zařídím in-house nebo budu spolupracovat s externisty. Pojďme se podívat na to, co se mi může honit hlavou a jaké otázky si pravděpodobně pokládám. Novitim mi rovnou může odpovídat, abych si rychleji myšlenky utřídil.

👨‍💻Firma: Potřebuji další lidi, mám se spolehnout jen na sebe nebo se domluvit na spolupráci s personální agenturou? Rád bych také ušetřil čas i peníze.

🔵Novitim: Personální agentura je často levnější. Proč? Nemusíte platit další interní HR zaměstnance, když potřeba náboru náhle stoupne. Náklady za aktivní oslovování, inzerci, přístupy do databází a další administrativu jdou také za agenturou. Náborář se soustředí na jednu oblast a nerozptyluje se dalšími aktivitami. Naprosto to nejde srovnat s časem zaměstnance, který má nábor přidělený nad rámec běžných pracovních aktivit. Externí náborář lépe zná trh a zároveň hledáním vhodného zaměstnance stráví víc času, než když budete hledat vy sami interně.

👨‍💻Firma: Dobře. Ale s jakou personální agenturou spolupracovat? Co takhle vzít si někoho z velké čtyřky na českém trhu. Ti mají jméno, mají určitě největší síť kontaktů, budou nejefektivnější.

🔵Novitim: Nemusí to tak být. Velké personální agentury jsou motivované nástupem kandidáta, odměnou je pro ně několik platů přijatého zaměstnance. Někdy se setkáváme s tím, že nechtějí spolupracovat na pro ně neatraktivní pozici – třeba moc specifické nebo naopak obecné. Při spolupráci se v takových případech často stane, že zkouší doporučit i uchazeče, za kterým si plně nestojí. Nezapomeňte také, že můžete platit nemalou částku za značku.

👨‍💻Firma: Když se tedy domluvím s vámi, menší personální a poradenskou společností, co tím získám?

🔵Novitim: Předně získáte individualizovaný přístup od profíků, které práce v komorním prostředí baví, a kteří dlouhodobě sledují trh a trendy. Proto pro nás nebudete jen dalším klientem v řadě. Zakládáme si na profesionálním ale i přátelském a dlouhodobém vztahu. Spolupráce začíná tím, že vás chceme co nejlépe poznat. Na základě toho sestavíme kampaň na míru od inzerce až po doporučení vhodných uchazečů s veškerými podklady. Vždy ale vycházíme z toho, že vaším i naším cílem je, abyste přijal toho nejlepšího člověka, který zapadne do týmu lidsky i profesně a bude z něj spokojený zaměstnanec. Naši konzultanti jsou v denním kontaktu s trhem a uchazeči, používají speciální diagnostiku a doporučí pouze takového člověka, který u nás projde několika výběrovými fázemi. Po podepsání smlouvy se zaměstnancem nám neplatíte žádný další jeho plat ani jinou částku.

👨‍💻Firma: A jak je to u vás s cenami?

🔵Novitim:

U nás v Novitim platíte předem jasně danou cenu za personálně marketingovou kampaň. Druhů kampaní máme několik. Při spolupráci společně zvolíme tu, která nejlépe sedne vámi poptávané pozici i vašemu rozpočtu. Máme klienty, kteří naše kampaně používají, aby obsadili více uchazečů do výroby nebo na dělnické pozice. Jindy v oblasti IT nebo specifických pozic společně děláme i průzkumy trhu a doplňujeme databázi klienta. Nejčastěji se zaměřujeme na hledání jednoho uchazeče pro konkrétní pozici.

Potřebujete nové zaměstnance? Těšíme se, že se brzy uslyšíme 😉

Tým Novitim

 

 

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 962 375. Ráda vás uslyším.

Back To Top