Skip to content

Já a diagnostika barvových asociací

Když jsem se dověděla, že Novitim v rámci HR kampaní používá diagnostiku, nevadilo mi to, ale moje očekávání byla jen vlažná. No dobře, zase jedna z řady dalších metod. Nevadilo mi diagnostiku vyplnit online, stojí to jen půl hodiny času, navíc forma je zábavná. Diagnostika je na bázi barvových asociací, kdy na slovní podněty reagujeme barvovým výběrem. 

Výsledky mojí diagnostiky mne moc nezajímaly. Za celý život jsem prošla mnoha kurzy a poradenstvími v oblasti osobnostního rozvoje a sebepoznávání. Navíc jsem si vybavila dobu, kdy jsme dcerkám v rámci školy dopřáli profi testy, které jim měly pomoct v dalším nasměrování. Závěr byl, zjednodušeně řečeno, že jsou všestranné a mohou jít studovat cokoli. Tento typ testu naše rozhodování neusnadnil. Obávala jsem se, že závěr diagnostiky bude v podobném duchu. 

V Novitim byli překvapeni, když jsem řekla, že výsledky znát nechci. „Hledáte nové pracovní zaměření, nemáte představu, co by to mohlo být, a výsledek testu Vás nezajímá?“ podivila se Anička Schwarzová. Musela jsem jí dát za pravdu a rozhodla jsem se, že to tedy zkusím. S Markem Zelinou jsme si domluvili termín online konzultace. Do té doby jsme spolu nikdy nemluvili, nic o mne nevěděl. Postupně pročítal můj výstup z diagnostiky barvových asociací. To, co mi prezentoval bylo velmi zajímavé a já viděla, že vymezená hodina je málo a požádala jsem o delší čas. Společně jsme strávili dvě hodiny a stále by bylo co probírat. Nevěřila jsem, kolik informací se může v popisu ukazovat. 

Přitom jsem klikla jen na pár barev a v šíři a hloubku výsledku moc nevěřila. Vždyť barvy bych třeba příště volila jinak a výsledek by byl zase jiný. Není tomu tak. Diagnostika je přesná. Ukazuje kde je náš největší potenciál – na tom můžeme dál stavět a rozvíjet se. Ukazuje i disproporce, které je dobré, pokud nám komplikují život, zpracovávat.  

Práce s osobností člověka mne celý život zajímá a zabývám se jí ve svém volnu. Mám již zkušenosti a znalosti různých systémů. Tato diagnostika mne oslovila ale natolik, že jsem zatoužila se ji sama naučit. Viděla jsem najednou, že by to mohlo být i moje nové pracovní zaměření, které hledám.  

A povedlo se, tuto možnost jsem dostala. Marek Zelina je i lektorem, u něj jsem prošla vzdělávacím procesem, a u garanta diagnostiky úspěšně absolvovala zkoušku.  Dnes jsem konzultantkou této metody analýzy osobnosti. Neskutečně mne to baví a ohromuje, co všechno lze z diagnostiky vyčíst. 😊 

Petra Krejčová
Sales Manager & Consultant

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 962 375. Ráda vás uslyším.

Back To Top