Skip to content

LGBTQ+

Telekomunikační společnost O2 opět ukázala, že pojmy jako diverzita do její firemní kultury prostě patří. Společně s neziskovou organizací Stonewall představilo O2 svůj program na ochranu trans-lidí ve firmě, i mimo ní. Za účel má rozšířit povědomí o problematice mezi zaměstnanci společnosti, ale hlavně má dát všem pracovníkům firmy, kteří se necítí genderově komfortně a jsou například před „coming-outem“, odvahu.

Je to od telekomunikačního giganta gesto, kterým říká, že je v pořádku být jiný, a že transgender lidé jsou ve společnosti vítání s otevřenou náručí. To bohužel není samozřejmostí, i když to tak může znít. Pravý opak můžeme vidět u Americké armády, která trans-lidi ve svých řadách poslední roky nechce. Jde o iniciativu prezidenta Trumpa. Jo Bertram, který se v O2 stará o inkluzi, sdílí naprosto opačný názor: „Abychom mohli prosperovat, musíme brát v potaz celou společnost – proto jsou pro nás inkluze a diverzita samozřejmostí. Tento program je rozhodně správná věc, co můžeme udělat pro naše lidi a znovu na ní budovat sérii dalších progresivních kroků pro celou LGBTQ+ komunitu. Víme, že je to důležité, abychom získali a udrželi ty největší talenty“.

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top