Skip to content
Kandidát nábor

Nábor: 6 tipů, jak udržet zájem kandidáta před jeho nástupem

Našli jste ideálního kandidáta? Nečekejte na nástup – buďte v náboru proaktivní!

Právě jste našli ideálního kandidáta na vaši volnou pozici a domluvili jste se na nástupu? To je skvělá zpráva. Gratulujeme! 🙂

 

Ale co budete dělat v mezidobí, než se váš nový kolega stane pevnou součástí týmu?

 

Nenechte nic náhodě!

  1. Podepište smlouvu co nejdříve
  2. Pozvěte ho na zkušební den
  3. Udržujte s ním kontakt
  4. Pozvěte ho na neformální oběd s týmem
  5. Předejte mu onboardingové materiály
  6. Dejte mu na vědomí, že se na něj těšíte

 

Mnoho firem dělá tu chybu, že aktivity ohledně nástupu nového kolegy dělají až těsně před jeho nástupem nebo až v den nástupu do práce. To je ale velká škoda. V mezidobí existuje mnoho kroků, které vám pomohou k udržení loajality nováčka a také k jeho dobrému pocitu z vás a vaší firmy.

 

Máme pro vás 6 tipů na to, jak docílit motivace a loajality nového kolegy ještě před jeho reálným nástupem.

 

Podepište smlouvu co nejdříve

I když se s uchazečem domluvíte na nástupu za několik týdnů, nečekejte s podpisem smlouvy. Čím dříve ji podepíšete, tím lépe pro vás i pro něj. Smlouva mu dá jistotu a zároveň vám pomůže udržet nováčka motivovaného a angažovaného. Můžete tím také eliminovat riziko, že kandidáta mezitím zláká jiná nabídka.

 

Pozvěte ho na zkušební den

Zkušební den je skvělou příležitostí pro obě strany, aby se lépe poznaly a získaly o sobě vzájemnou představu. Nový kolega se seznámí s firemním prostředím, kulturou a týmem, a vy zase budete mít možnost lépe ho poznat v praxi. Můžete se znovu ujistit, že je pro vaši firmu ideální volbou.

 

Udržujte s ním kontakt

I když nebudete s nováčkem v denním kontaktu, je důležité, abyste s ním občas komunikovali a dávali mu o sobě vědět. Můžete mu napsat e-mail a zeptat se ho, jak se má, nebo mu zavolat a probrat s ním případné dotazy. I pravidelný kontakt pomůže udržovat jeho zájem a motivaci.

 

Bonusové tipy:

Pozvěte ho na neformální oběd s týmem

To mu pomůže lépe se seznámit s budoucími kolegy a odbourat stres z nástupu do nového prostředí. Pozná vás i v méě formálnější situaci.

 

Předejte mu onboardingové materiály

Může to být manuál s informacemi o firmě, firemní kultuře, benefitech apod. To mu pomůže lépe se připravit na nástup, který se blíží.

 

Dejte mu na vědomí, že se na něj těšíte

Osobní přístup a přátelský tón ve vaší komunikaci potěší, a zase o něco více kandidáta – teď už vašeho nováčka – motivuje k nástupu.

 

Pamatujte, že nástup nového kolegy je důležitá událost pro celou firmu. Věnujte mu proto dostatek času a péče a udělejte maximum pro to, aby se u vás cítil vítán a začleněný do týmu.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti náboru a headhuntingu, a to včetně poradenství v oblasti onboardingových procesů. Neváhejte nás kontaktovat. Dejte nám vědětTADY.

˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙

Hledáte další tipy a triky, jak být v náboru konkurenceschopní? Podívejte se třeba na náš článek:

Jak efektivně reagovat na zájem uchazečů o práci: Klíč k úspěšnému náboru 

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 962 375. Ráda vás uslyším.

Back To Top