Skip to content

Pes v kanceláři

 

Známe to všichni, benefity jako 5 týdnů dovolené, stravenky, flexibilní pracovní doba či home office. V poslední době ale stále častěji vídáme v nabídkách inzerátů také spojení dvou slov – dog friendly.

 

Výborný, leč někdy opomíjený pracovní benefit, který každého majitele čtyřnohého kamaráda potěší. To, že nám nejlepší přítel leží u našeho pracovního stolu, kde ho máme na „dohled“ a my se tak nemusíme obávat, jaká spoušť na nás bude čekat po příchodu domů (ruku na srdce, kdo to kdy nezažil? :-)) nám samo o sobě ušetří několik svízelných myšlenek.  Zvláště ale pak ta okamžitá změna atmosféry, která nastane ve chvíli kdy náš nový doprovod „zmerčí“ kolegové? V kanceláři se najednou začnou objevovat úsměvy na tváři i těm, u kterých jsme to jakživ neviděli a překvapivě ani šéf není po ránu tak nevrlý, tak jak jsme byli doposavad zvyklí. Ale především! Produktivita práce je najednou tak trochu vyšší než předtím. Čím to je? Je dokázáno, že pes má na lidskou psychiku přímo blahodárný vliv. Mazlení s ním odbourává stres, zvyšuje funkci imunitního systému a snižuje krevní tlak, což se především v pracovním prostředí více než hodí. Také se začne uvolňovat hormon oxytocin, díky kterému se cítíme více šťastni. Že to nestačí? Kolik příležitostí nám to nabídne seznámit se s kolegy, se kterými jsme se do té doby jen míjeli na chodbě?

 

Zvířata mají tu úžasnou schopnost lidi spojovat a jsou jedni z nejlepších pomocníku k tzv. prolomení ledů.  Tedy důvodů proč dovolit psím kolegům přístup do kanceláře je víc než dost.  Takže, pokud Váš šéf nebude zásadně proti, přiveďte si psího kamaráda, zaručeně se v kanceláři stanete oblíbencem číslo jedna 🙂

 

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 978 312. Ráda vás uslyším.

Back To Top