Skip to content

Pride business fórum udílelo ceny pro nejvíce LGBTQ+ friendly české společnosti.

Už podruhé tak gay komunita mohla ocenit snahu mnoha firem, které se nebojí bojovat za diverzitu rovnoprávnost. Ceny se rozdávají v mnoha zemích světa a pro firmy je ocenění velká prestiž. V dnešní progresivní, neustále liberalizující se společnosti je pro velké firmy obrovskou výhodou, být známé jako ty, u kterých se nikdo nemusí bát být takový, jaký je.

Cenu za nejvíce LGBTQ+ friendly zaměstnavatele získal Vodafone, který je svým přístupem k sexuálním menšinám známý ve všech zemích, kde operátor působí. Porota české vedení Vodafone ocenila za celkovou komplexní strategii společnosti, speciální důraz na potřeby LGBT osob v rámci dalších aktivit diverzity a HR, lokální implementaci globální strategie, aktivní zapojení vedení společnosti i samotných zaměstnanců. Na druhé příčce skončila společnost Accenture, která má po světě skoro půl milionu zaměstnanců. Porota ocenila dynamický přístup firmy k narovnání benefitů a podmínek LGBTQ+ zaměstnanců. Třetí příčku obsadila společnost ExxonMobil, kterou porota pochválila hlavně za to, jak mimořádně pomáhá svým transgender zaměstnancům.

Ocenění však nejsou jen pro celé firmy, ale i pro jedince – Workplace Equality Heroes. Toto ocenění dostal spoluzakladatel firmy Adler International a majitel taxislužby Liftago, Martin Hausenblas. Ten aktivně podporuje například festival Prague Pride, Liftago se stalo jeho partnerem.

Dalším z oceněných „hrdinů“ je Roman Kocián, CEO a majitel Primeros, české firmy vyrábějící například kondomy. Porota ocenila, že jeho firma aktivně podporuje řadu neziskových iniciativ, zaměřených na LGBTQ+. Výrazně finančně přispívá na Prague Pride, ale i na společnost AIDS pomoc, která v Česku pomáhá HIV pozitivním lidem.

Oceněna byla i Edita Šilhánová, žena, která se postarala o pořádný poprask, když ve Staropramenu prosadila jeho veřejnou podporu Prague Pride. Pro smíchovský pivovar pracuje do dnes. Byla jedním z prvních odvážných lidí v businessu, kteří se odvážili veřejně podpořit duhový festival. Staropramen za tento krok tenkrát schytal kritiku od lidí z okolí (tenkrát) prezidenta Václava Klause, převládly však pozitivní reakce. Pivovar je sponzorem festivalu do dnes.

Cenu za „skokana roku“ vyhrála společnost Innogy.

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte mi napsat na email info@novitim.cz. Rád se vám budu věnovat.

Back To Top