Skip to content

Uchazeči a jejich (ne)zvýšené sebevědomí

Na každém rohu slyšíme, že bychom měli pracovat na našem sebevědomí. Ano, je to totiž jedna z prvních věcí, které si u člověka okamžitě všimnete. Pracovat na zdravém sebevědomí je opravdu třeba. Jakmile s tím začnete, uvidíte, že to bude mít pozitivní dopady na Váš život ve všech směrech 😊. Jako člověk i jako personalistka se ale setkávám i s tím, že někteří lidé hranici mezi tím, co je a co už není zdravé sebevědomí nepoznají.

V poslední době se více setkávám s uchazeči, kteří se pohybují právě za zmíněnou hranicí. Týká se to hlavně jejich schopností, které někdy neúměrně „nadhodnocují“. Je totiž třeba být občas i trochu sebekritický a podívat se na to „reálně“. Jako uchazeč byste si měl položit otázky typu – „Opravdu mám dostatečné schopnosti pro práci, o kterou se ucházím?“ či třeba „Skutečně mluvím na plynulé úrovni anglickým a německým jazykem, tak, jak jsem uvedl v životopisu?“. Tak jako u všeho i u sebevědomí platí, že „každá mince má dvě strany“ 😊.

Jak jste na tom Vy? Myslíte si, že potřebujete na svém sebevědomí zapracovat nebo to máte „v merku“? 😊

Vaše Blanka

#myjsmenovitim

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 978 312. Ráda vás uslyším.

Back To Top