Skip to content

O budování značky a náboru

Všechno začalo, když jsme se domluvili s naším klientem na marketingové náborové kampani na pozici kalibračního technika. Jasně vítězila uchazečka Petra. Zaujala odborností, vystupováním, prostě našli jsme a doporučili někoho, kdo „sedl“ do týmu po všech stránkách. Slovo dalo slovo, uchazečka Petra dostala formální nabídku a vše se připravovalo k podpisu. Jenže… tady ještě nečekejte konec a happyend, naopak.  Těsně před tím, než měla Petra oficiálně nastoupit (smlouva už byla podepsaná), zjistila, že je těhotná. Jen chvíli, stát se může cokoli, ale co teď? Někdo by mohl váhat mezi více možnostmi. Risknout to, nic neříct a nastoupit? Až to bude poznat, pak to teprve zaměstnavateli oznámit? Zavolat, že vše „padá“ a nenastoupit?

Petra zvolila cestu upřímnosti a férového jednání. I když se bála, říkala si, ať to dopadne, jak má, i když o místo moc stála. Budoucímu zaměstnavateli přišla říct, že je těhotná, mrzí jí, že způsobila komplikace a z výběrového řízení musí odstoupit. I když je jí to líto, musí přenechat místo jinému zájemci, který bude „perspektivnější“.

Náš klient neváhal a pracovní místo Petře přesto znovu dal. Nabídl jí ho dokonce i s možností pracovat na částečný úvazek z domova při rodičovské dovolené. S tím, že vše společně vyladí až bude správná chvíle tak, aby byla spokojenost na všech stranách a Petra zvládla obě role – tu mateřskou i pracovní.

A tady už ten happyend konečně přijde. Petra nabídku s nadšením přijala! V tuto chvíli už nějaký čas u našeho klienta pracuje. Porod se blíží a ona je spokojená, těší se na miminko i na dlouhodobou spolupráci ve firmě.

Proč náš klient tenhle krok udělal,  a co tím získal?

Podle něj si každý zaslouží důvěru a nepřijde mu správné „potrestat“ někoho za upřímnost. Navíc vždy je jen otázkou času, kdy těhotenství přijde. 😉 Díky svému přístupu  získal loajální kolegyni, o které ví, že je čestná a může se na ni spolehnout. Buduje skvělý tým.

A o to přeci jde, ne?

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 962 375. Ráda vás uslyším.

Back To Top