Skip to content

Případovka – Kdy a jak změnit práci? Příběh Lucie, pracující ženy a maminky dvou dětí

Diagnostika z pohledu uchazeče #2

Chci se s vámi podělit o zkušenosti klientky, která si „pochutnala“ na naší diagnostice.

Před několika měsíci se na nás obrátila uchazečka Lucie. Bylo to na základě kladného doporučení rodinného příslušníka. Nebudu zapírat, už to, že se dobré zprávy a recenze šíří, nás moc potěšilo. 😊

Paní Lucie je aktivní pracující žena a maminka dvou menších dětí. Do svých nynějších třiceti let zvládla, kromě péče o rodinu, nabýt pracovní zkušenosti v různých oborech. Pracovala v oblasti marketingu, který vystudovala, také v obchodě, personalistice i klasické administrativě jako asistentka. Důvod proč se na nás obrátila byl ten, že se rozhodla opustit, po dohodě s vedením, zaměstnání a hledat novou příležitost. Zkrátka potřebovala svěží vítr do plachet a naše diagnostika jí měla pomoct znovu se profesně najít.

Po letech, kdy nebyla ani jeden týden bez práce, protože přecházela rovnou za novou nabídkou, plánovala nějaký čas věnovat rodině a sama sobě. V měsíci volna si chtěla také pořádně rozmyslet, kam jí pracovně srdce táhne a v jakém oboru by se chtěla dále rozvíjet. Od nás a naší diagnostiky očekávala podporu své představy o budoucím uplatnění, případně navedení, které další směry by jí mohly „sedět“. Výhodou určitě pro Lucii bylo, že je otevřená radám a předem se nebrání ničemu. Ráda totiž poznává nové věci, je kreativní a hledá ve všem pozitivum. Ve věci, ve které má ale jasno, je její rodina. Tam ústupky dělat nechce. Ví, že nová práce musí jít velmi dobře sladit s péčí o děti. Proto nesmí být náročná na cestování a dojíždění do kanceláře. Také pracovní doba jí vyhovuje spíše kratší, ideálně ¾ úvazku.

A co naše diagnostika na tohle všechno? Lucie jí prošla hravě a okamžitě po online vyplnění přišel ze systému nám, i na její e-mail, z diagnostiky výstup. Ve výsledku se zrcadlily kreativní vlohy, všestrannost, to, že je paní Ilona dříč a pečlivka. I to, že je dobrý mluvčí a má ráda spravedlnost.

Jaké pocity měla sama uchazečka, když viděla výsledky diagnostiky? Nadšeně mi řekla: „Je to opravdu zajímavé. Odrazilo se tam přesně mé aktuální rozpoložení. To, že hledám práci, těším se, že bude něco nového, na nové životní cesty. Krásně to koresponduje i s mou povahou. Jsem otevřená více oblastem, chci stále něco objevovat.“

Lucie si tak naší diagnostikou potvrdila, že oblast, kterou si vytyčila a ve které se chce realizovat, je ta správná. Zároveň to fungovalo i obráceně. Cesty, kterými se podvědomě nechtěla ubírat, a kterým se bránila, se ukázaly opravdu jako pro ni nevhodné. Po plánovaném odpočinku se paní Lucie vrhla do nové práce. A s pocitem, že je to to “pravé ořechové”, s o to větším nadšením. A my v Novitim jsme nadšení z toho, že to zase zafungovalo. 😊

Přemýšlíte, kterým směrem se vydat? 

Do konce února je v @novitim možnost zakousnout se do naší jednohubky a ochutnávky diagnostik. Můžete si tak diagnostiku vyzkoušet na vlastní kůži. 

Marek & tým Novitim

 

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 962 375. Ráda vás uslyším.

Back To Top