Skip to content

Příjemná pracovní atmosféra

Je to jedna z nejdůležitějších věcí pro všechny, kteří musejí pracovat v kolektivu. U generace Z je to dokonce jeden z hlavních parametrů pro to být v práci spokojený. Při průzkumu to uvedlo až 72 % respondentů! Je to velké číslo a značí to, že bychom to neměli tak lehce opomíjet.

Ono také aby ne. Představte si, že musíte celý den sedět v blízkosti někoho, kdo se na Vás celý den jen mračí, a tak trochu Vám „pije“ krev (a to se k Vám nemusí ani přiblížit 😊).

Pracovní atmosféru vytváří hlavně lidé (i když zařízení kanceláře jako takové – ať už jde o barvy na stěnách, visící obrazy nebo pěkný nábytek k tomu také velmi přispívají 😊). V práci trávíme někdy více času než doma se svými blízkými. U nich máme možnost říct si, že s nimi svůj čas trávit chceme a tak o příjemnou atmosféru (většinou) nouze nebývá 😊.

V práci však takovou možnost volby nemáte. S kolektivem jako takovým toho moc neuděláte a lidi, kteří Vaši nadřízení najali musíte zkrátka „brát“, alespoň ve většině případů tomu tak bývá. A přitom někdy stačí tak málo, aby se situace zlepšila, přestože jste v kanceláři nebo kdekoliv jinde „změť“ rozdílných povah.

Co takhle se na někoho usmát a popřát hezký den? Nabídnout někomu, že mu uvaříte kávu? Pochválíte něčí dobrý výkon protože…proč vlastně ne? Vás to nic stát nebude a přece to přinese spoustu věcí. Spoustu opětovaných úsměvů, pochval, pozvednutí nálady ve chvíli, kdy to budete zrovna Vy potřebovat.

Všichni máme přeci společné to, že se chceme cítit dobře. Ať už je to v práci nebo doma. A proto, i když se Vám to může zdát jako maličkost, zkuste to. Třeba až příště potkáte kolegyni, které to v té nové sukni opravdu sluší. Nebo kolegu, který se dal na cvičení a teď vypadá jedním slovem skvěle. Pojďme tvořit příjemnou atmosféru v práci my sami, nikdo jiný to za nás totiž neudělá 😊.

Jsem opravdu ráda a vážím si toho, že můžu říct, že atmosféra u nás v kanceláři být lepší snad ani nemůže. Navzájem si radíme, pochválíme se, sem tam se i “popíchneme”😊. Myslíme na sebe v případě svátků, narozenin…Dobré duše myslí i na donesení něco dobrého na zub, aby nám příliš neklesl cukr v krvi 😊. Sama jsem opravdu ráda, když mě někdo utvrdí v tom, že kupovat ty nové boty byl opravdu dobrý nápad, všimne si čerstvě dolité vody, ocení mou práci jako takovou. A věřím, že díky tomu, si na atmosféru u nás opravdu nemůžeme stěžovat 😊.

Jak jste na tom Vy? Vnímáte, že by se u Vás tahle věc dala ještě vylepšit? Nebo jste už takhle spokojeni s tím, v jaké atmosféře můžete pracovat? Podělte se! 😊

Jana

#myjsmeNovitim

Avatar photo

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, napište mi na email info@novitim.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 978 312. Ráda vás uslyším.

Back To Top