Scroll Top
11-tipu-pro-angazovanost-vasich-zamestnancu

1️⃣1️⃣ TIPŮ pro angažovanost vašich zaměstnanců

Angažovaní zaměstnanci. Jsou to zaměstnanci, kteří se cítí být skutečnou součástí vaší firmy.

Zůstávají u vás déle, jsou motivovaní, produktivnější a výkonnější.

Jsou nejlepšími obhájci a za firmou stojí i venku v soukromém životě.

Proto si toto cenné aktivum – angažované zaměstnance hýčkejte.

Tady pro vás mám 11 tipů, jak zvyšovat angažovanost u vašich zaměstnanců:

✅ Definujte jasně poslání a účel práce

Podle McKinsey výzkumu 70 procent zaměstnanců tvrdí, že ke své práci potřebují znát účel a smysl. Chtějí přesně vědět proč na daném úkolu pracují a k jaké změně splnění jejich úkolu povede.

✅ Umožněte lidem ovlivňovat jejich vlastní práci

Zaveďte takovou kulturu, kde vaši lidé drží spolu s vámi otěže nad pracovní zátěží a úkoly. Dejte lidem šanci, aby vedli svou vlastní cestu. Povzbuďte je, aby se aktivněji podíleli na rozvoji své kariéry a více se starali o to, co každý den dělají.

✅ Nechte si od svých lidí poradit

Najali jste své lidi z nějakého důvodu a každý z nich přináší do vaší organizace svůj jedinečný soubor silných stránek, talentů, dovedností a zkušeností. Proč se s nimi tedy příště neporadit, až budete potřebovat pomoc nebo zpětnou vazbu? Tím jim ukážete, že jim důvěřujete, oceňujete je a respektujete. Navíc vám mohou pomoci najít řešení, které by vás samotné nenapadlo.

✅ Vytvořte bezpečné místo pro všechny a zlidštěte manažerský tým. Komunikujte.

Povzbuďte manažery na všech úrovních, aby si našli čas na své lidi v týmech. Rozvoj kultury otevřených dveří a komunikace přispívá k pocitu sounáležitosti i otevřenosti ze strany zaměstnanců. Ptejte se svých manažerů i členů týmu na zpětnou vazbu. Aktivně s informacemi pracujte.

✅ Nabídněte benefity, které lidé opravdu chtějí a využijí

Přizpůsobte balíčky benefitů a odměn svým lidem podle individuálních potřeb a zájmů. Budou mít o další důvod víc proč u vás zůstat.

✅ Podporujte otevřenost a transparentnost

Z průzkumu společnosti Glassdoor vyplynulo, že 96 procent uchazečů o zaměstnání chce pracovat pro společnost, která si zakládá na transparentnosti. Pokračujte se zveřejňováním a komunikováním vašich cílů, vizí, úvah. Pravidelně komunikujte změny a nová rozhodnutí. Umožněte lidem snadný přístup k firemním informacím.

✅ Zaveďte plán kontroly splnění cílů

Dejte zaměstnancům dosažitelné krátkodobé a dlouhodobé cíle, o které se mohou snažit. Pravidelně splnění cílů kontrolujte a probírejte se zaměstnanci. Účinně také měřte zapojení a aktivitu.

✅ Automatizujte procesy

Stereotypní úkony a zbytečné “papírování” je ubíjející. Naštěstí moderní software dokáže automatizovat obrovské množství práce. Nechte, co nejvíce možné činnosti na strojích. Vaši lidé se tak mohou soustředit na zajímavější práci, kterou mají rádi.

✅ Nastavte tón shora dolů a jděte příkladem

Vy i vaši vrcholoví manažeři musíte jít příkladem. Vytvářejte pozitivní a poutavou firemní kulturu. Za hodnotami firmy si stůjte a podle nich se i chovejte. Jen tak vás a firemní hodnoty budou brát vaši lidé vážně a dál se podle nich budou řídit.

✅ Oslavujte a odměňujte úspěch

Odměňujte lidi za jejich tvrdou práci a slavte s nimi jejich úspěch. Udržíte si tak pocit uznání, ocenění a angažovanosti.

✅ Vytvářejte firemní tradice

Může se to zdát jako klišé, ale vytváření týmových a celofiremních tradic je skvělý způsob, jak budovat loajalitu a kamarádství. Jak udržet zábavu a těšení se po celý rok.  Ať už se jedná o týmové zdobení vánočního stromku jednou za rok nebo pravidelné “pivo” každý druhý čtvrtek v měsíci, je to něco, co dává lidem pocit, že k firmě patří.

Chcete tento článek s někým sdílet?

Nejnovější příspěvky
Clear Filters

Různorodý tým vám přinese různé pohledy na věc a to vaše firma určitě potřebuje. Jak na to? Chcete-li i vy poskládat mozaiku…

V dnešním digitálním světě mají konkurenční výhodu HR oddělení a firmy, které využívají AI k vylepšení a zefektivnění svých procesů. Proto pro vás…