Skip to content

MULTITASKING

Závidíme těm, co ho mají, protože stíhají mnohem více aktivit za stejný čas, co si jiní připraví ranní kávu. Výhodou je to v běžném životě, kdy lidé, co multitaskingem disponují, mohou při novém dílu seriálu zároveň psát příspěvek na facebook, ale hlavně v životě pracovním, kde se tato dovednost cení zlatem.

Ve společnosti je obecně známý fakt, že multitaskingem disponují většinou spíše ženy. Podle nedávné studie je o tom přesvědčených 80% lidí. Ne však všechno, co se mezi lidmi říká tak často, že se z toho stal nepopiratelný „fakt“, musí nutně být pravda. Na nepřesnost tohoto axiomu upozornila studie nedávno zveřejněná ve vědeckém časopisu Plos ONE.

Trojice vědkyň zkoumala multitasking na vzorku osmačtyřiceti žen a stejného počtu mužů. A ukázalo se, že výše zmíněná informace opravdu není žádný fakt, ale naprostý mýtus. Obě pohlaví jsou v multitaskingu stejně dobré. Vlastně by se ale hodilo spíše říci špatné, protože se ukázalo, že se v takových chvílích mozek doopravdy nesoustředí na několik věcí najednou, ale jen velmi rychle mění, na jakou z nich se soustředí. A něčí mozek to umí rychleji, něčí pomaleji. Určitě však nezáleží na pohlaví, čistě na schopnostech každého člověka. Takže je asi na čase se vzdát dalšího z mnoha mýtů, co většinová společnost považuje za fakt.

Pokud máte jakoukoli reakci, dotaz nebo požadavek, neváhejte nám napsat na email info@novitim.cz. Rádi se vám budu věnovat.

Back To Top